Viapecia Pro-B12 - Hes İlaç ve Kozmetik Anonim Şirketi
  • Text
Viapecia Pro-B12
Marka
:  

Unutkanlık, Odaklanma, Konsantrasyon, Beyin Fonksiyonları

VIAPECIA PRO-B12

Unutkanlık, Odaklanma, Konsantrasyon, Beyin Fonksiyonları

 

VITAMIN B12 METILKOBALAMIN

 

B12 Vitamini, sağlıklı sinir hücrelerinin korunması için özellikle önemli bir vitamindir ve vücudun genetik materyali olan DNA ve RNA üretimine yardımcı olur. B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin yapılmasına ve demirin vücutta daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için folat veya folik asit olarak da adlandırılan B9 vitamini ile yakından çalışır. Folat ve B12, bağışıklık fonksiyonu ve ruh hali ile ilgili bir bileşik olan S-adenosilmetiyonin (SAMe) üretmek için birlikte çalışır.

 

B12, B6 ve B9 vitaminleri, amino asit homosisteininin kan seviyelerini kontrol etmek için birlikte çalışır. Yüksek homosistein seviyeleri kalp hastalığı ile ilişkilidir. Ancak araştırmacılar, homosisteinin kalp hastalığının bir nedeni mi yoksa sadece birinin kalp hastalığı olabileceğini gösteren bir belirteç mi olduğundan emin değiller.

 

Gençlerin B12 vitamini eksikliği yaşaması nadirdir, ancak yaşlıların hafif düzeyde eksik olması nadir değildir. Bunun nedeni, diyetlerinin sağlıklı olmaması veya vücudun B12’yi emmesi gereken daha az mide asidine sahip olmaları olabilir. Düşük B12 seviyeleri aşağıdakileri içeren bir dizi semptoma neden olabilir:

 

  • Yorgunluk
  • Nefes darlığı
  • İshal
  • Gerginlik
  • Uyuşma
  • El ve ayak parmaklarında karıncalanma hissi

 

Şiddetli B12 eksikliği sinir hasarına neden olur.

 

KULLANIM BİLGİSİ:

11 Yaş ve Üzeri Yetişkinler için Günde 1 Tabletin dil altına konarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

 

UYARILAR:

Tavsiye edilen günlük porsiyon miktarını aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenme yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamile ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır. Takviye Edici Gıdadır.

 

BİLEŞENLER:

Stabilizör: Mannitol (E 421), Stabilizör:Polivinil pirolidon (E 1201), Stabilizör: Ksilitol (E 967), Emülgatör: Mikrokristalin selüloz (E 460(i)), Asistlik Düzenleyici: Kalsiyum hidrojen fosfat (E 341(ii)), Topaklanmayı Önleyici: Yağ asitlerinin mono- ve digliseritleri (E 471), Aroma Verici: Portakal aroması (Portakal yağı, maltodekstrin, akasya gamı, silikon dioksit), Emülgatör: Yağ asitlerinin magnezyum tuzları (E 470b), Topaklanmayı Önleyici: Silikon dioksit (E 551), Metilkobalamin, Tatlandırıcı: Sukraloz (E955), Tatlandırıcı: Steviol glikozitleri (E 960), Tatlandırıcı:Neohesperidin DC.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!