Viapecia Pro-Biotin Plus - Hes İlaç ve Kozmetik Anonim Şirketi
  • Text
Viapecia Pro-Biotin Plus
Marka

VIAPECIA BIOTIN PLUS

Saç Dökülmesi, Saç ve Tırnak Kırılması, Cilt ve Saç Bakımı, Saç Beyazlaması Önleme.

VIAPECIA BIOTIN PLUS

Saç Dökülmesi, Saç ve Tırnak Kırılması, Cilt ve Saç Bakımı, Saç Beyazlaması Önleme.

AT KUYRUĞU EKSTRESİ

Son yıllarda At Kuyruğu Ekstresinin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesine Çözüm konusunda ünlenmesi artmıştır.

 

CÜCE PALMİYE

Saç Dökülmesini önler.

 

VİTAMİN C

C Vitamini Saç Sağlığını Destekler, saç dökülmesini azaltır ve saç büyümesini geliştirir. Cvitamini eksikliği ayrıca kuru ve ortadan bölünen saçlara neden olur.

 

KEŞIŞKULAĞI EKSTRESİ

Dermal Papilla Hücrelerinde Insülin Growth Factor salınımını arttırarak yeni saç foliküllerinin artmasını destekler.

 

AZGIN TEKE OTU

Saçları güçlendirebilir. Saçların büyümesi kafa derisine ve hormonların durumuna bağlıdır. Bazı durumlarda, özellikle erkeklerde, hormonlar saç dökülmesinin ana nedenidir. Testosteron düzeylerindeki dengesizlikler saç sorunlarına da yol açabilir. Azgın teke otu, testosteron seviyelerini artırabildiğinden, saç büyümesini de hızlandırabilir.

 

VITAMİN B8

İnositol yani B8 vitamini, aynı zamanda saçları besleyerek sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. İnositol vitamini cilt hücrelerinin onarılmasını ve böylelikle cildin daha sağlıklı, parlak görünmesine yardımcı olur.

 

L-ARJİNİN

Vücutta nitrik oksit öncüsü olan arjinin, saç uzamasında hayati bir öneme sahiptir. Arjininin ürettiği nitrik oksit, hücrelerin potasyum kanallarının açılmasını sağlar ve damarların genişlemesine yardımcı olur. Bu sayede daha iyi beslenen saçlar hızlı uzar.

 

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

Probiyotik her şeyden önce saç derisindeki nemi muhafaza ediyor ve sağlıklı saçlar çıkmasını sağlıyor. Böylece saç derisindeki su kaybını engelleyerek, kepeklenme gibi saç derisi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra ilerde görülmesi mümkün olan saç sağlığı problemlerini de önlüyor.

 

ÇİNKO

Çinko, hücre yenilenmesini sağlayan aynı zamanda vücudumuzdaki dokuları yenileyen çok önemli bir mineral. Aynı zamanda saçın sağlıklı kalmasını sağlayan saç diplerindeki yağların da uygun miktarda kalarak saçın dökülmesine engel oluyor.

VİTAMİN B5

Vitamin B5, en çok saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmak isteyenlerin hoşuna gideceği bir içerik.  Çünkü, B5 vitamini saçları güçlendirdiği için saç tellerinin çabuk kırılmasının önüne geçiyor, saçların daha sağlıklı uzamasını destekliyor.

 

VİTAMİN B3

Saç rengini korur. Eksikliğinde saçlar hızlı şekilde ve erken yaşlarda beyazlar.

 

L- SISTEİN

L-Sistein, saç telinin saç köküne bağlanmasında ve bağın güçlendirilmesinde kilit görevi olan bir aminoasittir. Günlük olarak yeterli miktarda alındığında, saçların güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt, saç ve tırnak dokularını destekler. Ayrıca, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur.

 

VİTAMİN E

E vitamini saç sağlığını koruyan önemli bir antioksidandır. - Sekiz ayrı kimyasal bileşenden oluşan E vitamini saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. - E vitamini sayesinde saçların erken beyazlaması da engellenir. - Bu vitamin etkili bir şekilde kullanıldığı takdirde saçların daha parlak olmasını sağlar.

 

L-KARNİTİN

Saç Hücre ölümünü azaltır.

 

KERATIİN

Keratin, saçların parlak görünmesine sebep olur. Yıpranmış, kurumuş ve zarar görmüş saçları onarır. Bunların yanı sıra saçların daha canlı görünmesine de yardımcı olur. Saçların daha gür görünmesi de keratinin etkileri arasındadır.

 

BIOTİN

Saç dökülmesini azaltır/durdurur. Dökülen saçların yeniden çıkmasını destekler. Saç köklerinin güçlenmesinde etkilidir. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

 

MANGANEZ

Güzel, güçlü ve kırılganlıktan uzak saçlara sahip olmak için vücudun gerektiği kadar manganez alması gerekir.

 

FOLIK ASİT

Folik asit saçların yenilenmesinde, canlılığını ve parlaklığını kazanmasında etkili bir maddedir. Ayrıca folik asit saçların daha çabuk uzamasına da etki eder. Bu vitaminin eksikliğinde saç beyazlaması probleminin meydana gelebildiği de gözlenmektedir.

 

BAKIR

Bağ dokularının, saçların ve gözlerin sağlıklı olmasını içerir. Ayrıca erken yaşlanmayı önleme ve enerji üretimini arttırmada ayrılmaz bir unsurdur.

SELENYUM

Selenyumun saç dökülmesini engellediğini, yeniden çıkartmaya faydası olduğu belirtilmektedir.

 

Vitamin B12 (Siyanokobalamin)

B12 vitamini (Siyanokobalamin); suda çözünen bu vitamin saç çıkmasına ve saçın uzamasına yardımcı olur. Eksikliğinde, cilt ve saç derisi kuruluğu, kaşıntı, döküntü görülür. Yeterli miktarda alınmaması saç dökülmesine neden olur.

BİLEŞENLER: Mikrokristalin selüloz E 460i, At Kuyruğu ekstresi, Cüce Palmiye ekstresi, L-askorbik asit(Vitamin C:60 mg), Epimedyum ekstresi, Lepidyum ekstresi, Inositol, L-Arjinin, Çinko sülfat(Çinko:15 mg), Lactobacillus acidophilus, Nikotinamid(Vitamin B3:30 mg), L-Sistein, D-pantotenatkalsiyum (Vitamin B5), D-alfa-tokoferil asetat(Vitamin E:12 mg), Yağ asitlerinin magnezyum tuzları (E470b), L-Karnitin, Keratin, D-biotin(Biotin:5000 µg), Polivinilpirolidon E 1201 Polivinilpolipirolidon E 1202, Manganez sülfat(Manganez:1 mg), Silikondioksit E 551, Ptreoilmanoglutamik asit (Folik asit:400 µg), Bakır sülfat(Bakır:150 µg), Sodyum selenit(Selenyum: 55 µg ), Metilkobalamin(Vitamin B12: 2.5 µg )

Kullanım Bilgisi: 11 yaş ve üzeri yetişkinler için günde 1 kapsülün, tercihen yemeklerden önce 1 bardak su (200 ml) ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Uyarı: Tavsiye edilen günlük porsiyon miktarını aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenme yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamile ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır. Takviye Edici Gıdadır.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!