Viapecia Pro-Flex Gel - Hes İlaç ve Kozmetik Anonim Şirketi
  • Text
Viapecia Pro-Flex Gel
Marka
:  

Eklem ve Kas Ağrıları, Ağrı Kesici

VIAPECIA PRO-FLEX GEL

Eklem ve Kas Ağrıları, Ağrı Kesici

 

KULLANIM BİLGİSİ:

Vücudunuzun, ihtiyaç duyduğunuz bölgesine (kol, bacak vb.) dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 

UYARILAR:

Haricen kullanım içindir. Göz ile temasından kaçınınız. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde oda sıcaklığında ve kendi ambalajı içerisinde saklayınız. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuz ile iletişime geçiniz. Yetişkinler içindir. S.K.T ve Parti No ambalaj üzerindedir.

 

 

BİLEŞENLER:

Aqua, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Arnica Montana Flower Extract, Boswellia Serrata Extract, Glycerin, Panthenol, Propylene Glycol, Allantoin, Bromelain, Carbomer, Chamomilla Recutita Flower Extract, Dimethyl Sulfone, Glucosamine Sulfate, Hydrolyzed Collagen, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Hyaluronate, Camphor, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Eucalyptus Species Leaf Oil, Eugenia Caryophyllus Flower Oil, Lavandula Angustifolia Herb Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Menthol, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Triethanolamine, Zingiber Officinale Root Oil

 

 

BROMELAIN

Proinflamatuar bileşikleri inhibe eder ve doku drenajını engelleyen ve ödeme neden olan fibrin matrisini parçalayan bileşikleri aktive eder. Fibrin iltihap alanını izole eden bir matris oluşturur.Bu durum kan damarlarının tıkanması ve yetersiz doku drenajı ve beraberinde gelen ödem ile sonuçlanır. Bromelain, şişlik ve ağrıyı arttıran kinin bileşiklerinin enflamatuar üretimini bloke eder.

 

GLUKOZAMIN KONDROTIN

Glukozamin, vücut tarafından tendonları, bağları, kıkırdakları ve eklemleri çevreleyen sıvıyı oluşturan diğer kimyasalları yapmak için kullanılan bir kimyasaldır. Vücutta doğal olarak bulunan glukozamin maddesi, takviye olarak da alınabilir. Glukozamin almak eklem çevresindeki kıkırdağı ve sıvıyı artırabilir.Osteoartrit, egzersizden kaynaklanan kas hasarı ve diğer enflamatuar eklem bozukluklarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılan bir üründür.

 

HIDROLIZE KOLAJEN

■ Bağ dokularında bulunan kıkırdak oluşumuna yardımcı olur. Eklem sağlığı açısından bu kolajen türü oldukça önemlidir. Yaşa bağlı ortaya çıkan eklem ağrıları ve buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli semptomların tedavisinde etkilidir. Cilt ve tırnak sorunları yaşayanlar için problemleri ortadan kaldırmada son derece etkilidir.

■ Kolajen kıkırdak dokularında bulunan toplam proteinin %55 kadarını meydana getiriyor. Eklem kıkırdak dokularında ise toplam proteinin %90’ı kadar tip 2 kolajen bulunuyor.

■ Sırt, boyun, çene gibi eklem bölgelerinin desteklenmesinde etkili bir proteindir.

■ Her yaşta sağlıklı bir yaşam için gerekli olan bir protein türüdür.

■ Romatizmal hastalıkların ortadan kaldırılmasında kullanılabilir.

■ Oral olarak kullanılan kolajen sayesinde ciltte kolajen ve hiyalüronik asit sentezi artmaktadır.

■ İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan eklem ağrılarının tedavisinde etkilidir.

 

HYALURANIK ASIT

Başlıca görevi kayganlık sağlamak ve doku hidrasyonunu yani nemliliğini sağlamaktır. Bunu da kendi ağırlığının bin katına kadar su tutabilmesine özelliğine borçludur.Eklem sıvısı takviyesi olarak bilinir. Hyalüronik asit, eklem rahatsızlıklarına, cilt kırışıklıklarına, yara iyileşmesine, reflüye, göz kuruluğuna, sistit ve kronik yorgunluklara iyi gelir. En yaygın olarak eklemlerdeki aşınma ve yıpranma sonucu gelişen ‘osteoartrit’in tedavisi için kullanılır.

 

ALLANTOIN

Hücre gelişimini desteklediği için yara ve hastalıkların iyileşmesinde etkin rol oynar.

Kırılan her tür kemik için ağrıyı hafifletici etkisi vardır. Eziklerde ve morarmalarda da kullanımı iyi sonuçlar verir. Eklem rahatsızlıkları tedavisi için de idealdir.

Yara pansumanlarında antiseptik etki sağlar ve yara izleri tedavisinde kullanılır.

Ampütasyon ağrılarında ve hatta bacak kemiği zarı iltihabında etkili bir yöntemdir.

 

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

Kemik oluşumu ve onarımında hayati bir rol oynar ve Antiinflamatuar etki yaratır.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!