Viapecia Pro-Kids - Hes İlaç ve Kozmetik Anonim Şirketi
  • Text
Viapecia Pro-Kids
Marka
:  

Çocuk vitamin ve mineral, Laktoz İntöleransı, İştah Sorunları

VIAPECIA PRO-KIDS

Çocuk vitamin ve mineral, Laktoz İntöleransı, İştah Sorunları

 

KULLANIM BİLGİSİ:

 4-10 yaş grubu çocuklar için günde 2 defa yemekle birlikte çiğnenerek tüketilmesi tavsiye edilir.

 

UYARILAR:

Tavsiye edilen günlük porsiyon miktarını aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenme yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamile ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır. Takviye Edici Gıdadır.

 

 

BİLEŞENLER:

Sorbitol, Kalsiyum Hidroksit, Magnezyum Hidroksit, Vitamin C (L-Askorbik asit,Maltodekstrin) Preparatı, Probiyotik Mikrooorganizma(Bifidobacterium infantis), Probiyotik Mikrooorganizma(Lactobacillus Rhamnosus), Probiyotik Mikrooorganizma(Lactobacillus Reuteri), Probiyotik Mikrooorganizma(Lactobacillus acidophilus), Laktaz, Yağ asitlerinin magnezyum tuzları (E470b), Silikon Dioksit (E 551), D-pantotenatkalsiyum(Vitamin B5), Vitamin D Preparatı (VitaminD3 Hidroksi propil nişasta (E 1440)Şeker (pancar şekerinden)Orta zincir trigliseritleriSilikon dioksit (E 551)Alfa tokoferol (E 307)Kolekalsiferol (Vitamin D3)) riboflavin 5’-fosfat, sodyum(Vitamin B2), Tiamin Hidroklorür(Vitamin B1), Piridoksin hidroklorür(Vitamin B6), Portakal Aroması, Pteroilmonoglutaminik asit(Folik Asit), Metilkobalamin(Vitamin B12 ).

 

KALSİYUM

Kalsiyum birçok gıdada bulunan bir mineraldir. Vücudun güçlü kemikleri korumak ve birçok önemli işlevi yerine getirmek için kalsiyuma ihtiyacı vardır. Hemen hemen tüm kalsiyum kemiklerde ve dişlerde depolanır. Burada kalsiyum normal kemiklerin ve dişlerin korunması için gereklidir.

 

MAGNEZYUM

Magnezyum temel işlevini, % 40’ının bulunduğu kan ve kas sistemlerinde gösterir. Kasların güçlenmesi, protein sentezi ve enzim sistemi aktivitesinde, hücrelerin büyümesinde ve yenilenmesinde önemli rol oynar.

 

BİFİDOBACTERİUM İNFANTİS 1MİLYAR KOB 2TABLET

Bifidobacterium, Actinobacteria sınıfından, bağırsak florasının bir parçası olarak bağırsakta yaşayan, sindirime yardımcı bir bakteri cinsidir. Bifidus florası patojen hücrelerin bastırılarak bağırsak duvarından geçmesine engel olur.

 

LACTOBACILLUS RHAMNOSUS

Lactobacillus Rhamnosus gg olarak da bilinen Lactobacillus gg, son derece iyi bağırsak duvar yapışmasına sahiptir ve bu nedenle vücudunuzun doğal dost bakterinin önünü açmak için iyi bir probiyotik olarak kabul edilir.

 

LACTOBACILLUS REUTERI

Yararlı bakteriler içinde özellikle ‘lactobacillus reuteri’ adı verilen bakterinin, hazımsızlığın ve dispepsinin yol açtığı kolay geğirip, kolay kusma ve özellikle de infantil kolik konusunda, bebeğe ve aileye yardımcı olduğunu gösteren çalışmalar bulunuyor.

 

VİTAMİN C

C vitamini faydaları saymakla bitmeyen oldukça önemli bir besin ögesidir. Vücutta iyileşmeyi sağlayan bir protein olan kollajen sentezinde görev alan C vitamini yaraların iyileşmesi ile kıkırdak, kemik ve dişlerin onarımını sağlar, bağışıklığı kuvvetlendirme  ve  korumaya yardımcı olur.

 

LAKTAZ

Laktoz doğada sadece sütte bulunan disakkarit formunda bir şekerdir. Süt şekeri olarak da isimlendirilebilir. Bağırsaklardan salgılanan laktaz isimli bir enzim tarafından parçalanır. Bağırsaklarda bu enzim yeteri kadar bulunmadığında ya da yetersiz çalıştığında laktoz intoleransı denilen bir hastalık tablosu oluşur.

 

VITAMIN B5

Pantotenik Asit, diğer adıyla B5 Vitamini tam tahıllar, et, ve mantar gibi besin kaynaklarında bulunmaktadır. Fonksiyon: * Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. * Steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur.

 

VITAMIN B6

B6 vitamini, insan vücudunda 100’den fazla biyolojik reaksiyonun gerçekleşmesi için gerekli olan bir mikro besin ögesidir. Beyin fonksiyonları üzerinde önemli etkileri bulunan B6 vitamini, sinirsel iletimi sağlayan nörotransmitterlerin üretimi için gereklidir.

 

VITAMIN B2

B2 vitamini büyüme ve gelişmede önemli bir rol oynamakta, yaşlanma sürecini azaltmakta ve kanser riskine karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca astım ve bronşit hastalığı için de fayda sağlayan bir vitamindir. Antikor ve kırmızı kan hücre üretimi için de B2 vitamini alınmalıdır.

 

VITAMIN B1

B1 vitamini veya tiamin, sinir sistemi, beyin, kaslar, kalp, mide ve bağırsaklardaki komplikasyonları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca elektrolitlerin kas ve sinir hücrelerinin içine ve dışına akışında da rol oynar.

 

FOLİK ASİT

Folik asit kemik iliğinde beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin üretilmesinde etkilidir. Kırmızı kan hücreleri kanda oksijen taşınmasında, beyaz kan hücreleri ise vücut savunmasında görev alması da folik asit yararları arasında sayılabilir. Özellikle kırmızı kan hücresi eksikliğine bağlı olarak hemolitik anemi görülebilir.

 

VİTAMİN D

Vücutta doğru seviyede D vitamini, yeterli kalsiyum ve fosfora sahip olmak, güçlü kemikler oluşturmak ve korumak açısından önem taşır. D vitamini, raşitizm gibi kemik bozukluklarını tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.

 

VİTAMİN B12

B12 vitamini suda çözünebilen, DNA sentezinde, yağ asitleri ve amino asitlerin vücut içinde kullanımında oynadığı rol sayesinde vücut içerisindeki hemen her hücrenin ihtiyaç duyduğu bir B vitamini türüdür. Sinir sisteminin sağlığı, beyin fonksiyonları ve alyuvarların üretimi için gereklidir.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!