Viapecia Pro-Multiflex Collagen - Hes İlaç ve Kozmetik Anonim Şirketi
  • Text
Viapecia Pro-Multiflex Collagen
Marka
:  

Elastikiyet Kaybı, Bağ Doku Güçlenmesi, Eklem Ağrıları, Kıkırdak, Tendon, Cilt Sağlığı, Nem Kaybı

VIAPECIAPRO-MULTIFLEX COLLAGEN

 

Elastikiyet Kaybı, Bağ Doku Güçlenmesi, Eklem Ağrıları, Kıkırdak, Tendon, Cilt Sağlığı, Nem Kaybı

KULLANIM BİLGİSİ:

18 yaş üstü bireylerde sabah ve akşam olmak üzere 1’er tabletin 1 bardak (200 ml) su ile tüketilmesi önerilir. 18 yaş altı bireylerde kullanılmaz. Bu takviye edici gıdanın 3 aydan fazla kullanılması durumunda doktora danışılmalıdır.

 

UYARILAR:

Tavsiye edilen günlük porsiyon miktarını aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenme yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamile ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı

 

BİLEŞENLER:

Hidrolize Kollajen (Tip I ve Tip III), Mikrokristalin selüloz E 460i, Glikozamin sülfat, C vitamini Preparatı (L-askorbik asit Maltodekstrin), Tip II Kollajen, Metilsülfonilmetan, Kondroitin sülfat, Hyaluronik asit, Yağ asitlerinin magnezyum tuzları (E470b), Glutatyon, Akgünlük ekstresi, Lactobacillus acidophilus, Polivinilpirolidon E 1201, Çinko sülfat (Çinko Kaynağı), Silikondioksit E 551, Menakuinon-7 (Vitamin K2), Kolekalsiferol.

 

HIDROLIZE KOLLAJEN (TIP I, TIP II ve TIP III )

Hidrolize kolajen takviyesi kemik ve eklem sorunları yaşayan kişiler için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Tip 1 ve tip 3 kolajen özellikle deri, saç ve tırnak uzamasını ve bakımını destekler ve iskelet sistemi rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. TİP 2 kolajen-diğer adıyla Collagen Type II- kıkırdaklardaki temel kolajen formudur.Üç uzun amino asit zincirinden oluşan fibriler bir proteindir. TİP 2 kolajenin vücudumuzda bulunduğu başlıca bölgeler kıkırdak doku ve eklemlerdir. Kıkırdak glikozaminoglikanlar (GAG’ler) da içeren doğal bir matristen (ekstraselüler-matriks) oluşan bir dokudur. Kolajen ise bu matrisin kuru maddede %60’ını oluşturan temel yapısal moleküldür. Bu bölgedeki kolajenin ise %90-95’i Tip 2 formdadır.  Özetle eklemlere esneklik, hareket kabiliyeti ve sağlamlık kazandıran kıkırdak yapısının önemli bir kısmı TİP 2 kolajenden oluşuyor.

 

GLIKOZAMIN SÜLFAT

Dejeneratif eklem hastalıklarından muzdarip insanlara destek sunar. Özellikle diz ve kalçalar gibi eklemlerin, daha fazla hasar almasını önlemektedir. Glukozamin formlarının, 4 ila 8 hafta içerisinde; eklem ağrılarının rahatlamasına yardımcı olduğu belirlenmiştir.

 

MSM (METILSÜLFONILMETAN)

Metilsülfonilmetan (MSM), vücuttaki kasları ve tendonları desteklemeye yardımcı, doğal olarak oluşan bir kükürt şeklidir. Kondroitin, glukozamin ve MSM, kireçlenme, egzersizden kaynaklanan kas hasarı ve diğer eklem bozukluklarının tedavisinde etkili olduğu düşünülen, alternatif tıpta yardımcı olarak kullanılan bir ilaç kombinasyonudur.

 

KONDROITIN SÜLFAT

Kondroitin, kıkırdağın su tutması işlevine yardımcı olan önemli türde bir bileşendir. Vücut tarafından doğal yollarla sentezlenir. Endüstriyel üretiminde ise, hayvanların kıkırdaklarından üretilmekte veya laboratuvarda oluşturulabilmektedir.

 

HYALURONIK ASIT

Hyalüronik asit cildin ve dokuların iyi yağlanmasına, nemli kalmasına yardımcı olan bir maddedir. Aynı zamanda bir nemlendiricidir. Çevreden nem alan ve ciltte nemlenmeyi artıran bir cilt bakım bileşenleri kategorisidir. Özellikle ciltte, eklemlerde ve gözde yüksek konsantrasyonlarda bulunur.

 

VİTAMİN C

Antioksidan vitaminlerden bir tanesi olan C vitamini, enfeksiyon hastalıkları ve kansere karşı korunmada, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli görevleri vardır.

 

GLUTATYON

Glutatyon molekülü, yapısındaki sistein amino asidi sayesinde reaktif oksijen radikallerini bağlayarak zararlı etkilerini doku düzeyinde sonlandıran ve vücuttan uzaklaştırılmalarını sağlayan antioksidanların başında gelir.

 

 

AKGÜNLÜK EKSTRESI

Boswellia (akgünlük ekstresi) güçlü bir antienflamatuar (iltihap önleyici) olduğu için etkili bir ağrı kesici olabilir ve iltihaba bağlı kıkırdak kayıplarını önleyebilir. Bazı çalışmalar, lösemi ve meme kanseri gibi bazı kanserlerin tedavisinde bile faydalı olabileceğini bulmuştur.

 

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

Yaygın ve popüler bir probiyotik bakteridir. Kolesterolü düşürmek, bağırsak sağlığını iyileştirmek ve alerjileri bastırmak için kullanılmıştır.

 

ÇINKO

Çinkonun; bağışıklık sistemini desteklemek, saç, tırnak, cilt sağlığına katkıda bulunmak, kemik mineral yoğunluğunu artırmak, antioksidan etkinlik göstermek, göz hastalıklarının tedavisine destek olmak gibi birçok fonksiyonu bulunur.

 

VITAMIN K2

K vitamininin bir alt türüdür ve vücuttaki görevi kalsiyumu depolamaktır. Kemiklerde kalsiyum birikmesine yardım eden K2 vitamini, güçlü bir iskelet sistemi için olmazsa olmazdır. K2 vitamini vücutta yeterli düzeyde yer aldığında kalp hastalıklarının oluşma riski ortadan kalkar.

 

VITAMIN D3

Vücutta doğru seviyede D vitamini, yeterli kalsiyum ve fosfora sahip olmak, güçlü kemikler oluşturmak ve korumak açısından önem taşır. D vitamini, raşitizm gibi kemik bozukluklarını tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!